gov.ua

Корисні посилання
ukrflag

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ
В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та
захисту споживачів

eyes

Людям із порушенням зору

Обговорення фітосанітарної безпеки: плани щодо експорту та боротьби з карантинними рослинами на Закарпатті

15 травня 2024 року відбулась нарада зі спеціалістами управління фітосанітарної безпеки на якій були обговорені основні питання роботи, а саме:

  1. Проведення повторних нарад з суб’єктами господарювання, які здійснюють вирощування, виробництво, переробку, зберігання, обіг та експорт об’єктів регулювання, щодо роз’яснення фітосанітарних вимог країн-партнерів у міжнародній торгівлі (країни Європейського Союзу, Китайська Народна Республіка, Турецька Республіка тощо) на виконання доручення Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 14.05.2024 року №01-13,1/5/10-2024,).

  2. Впровадження Програм щодо локалізації та ліквідації осередків карантинного бур’яну – амброзії полинолистої та багаторічної рослини – борщівника Сосновського, в районах Закарпатської області. Метою Програми є впровадження комплексу заходів із виявлення, локалізації та ліквідації вогнищ карантинних рослин в районі, приведення в належний фітосанітарний та естетичний стан території, а також зменшення кількості випадків захворювання на алергію серед населення. Необхідність розробки та впровадження вищевказаної Програми зумовлена відсутністю комплексної системи боротьби з карантинним бур’яном – амброзією полинолистою та багаторічною рослиною – борщівником Сосновським, що наразі поширені на території області, негативно впливають на довкілля та стан здоров’я мешканців.

2024-05-20